Avukat Selihan Dicle ŞİMŞEK ; 1983 yılında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir,evlidir.

İlk,orta ve lise öğrenimi Yalova’da , üniversite öğrenimini ise Konya’da , Selçuk Üniversitesi’nde tamamlamıştır.Halen Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ikinci lisans öğrenimine devam etmektedir.

Avukat Selihan Dicle ŞİMŞEK  2008 tarihinde avukatlık ruhsatını almış ve bir süre sonra da Yalova’da kendi hukuk bürosu olan Şimşek Hukuk Danışmanlık Ofisini kurmuştur. Halen kurucusu olduğu bu ofiste çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir çok ceza davasında iyi bir savunma avukatı olarak kendisini genç yaşta kanıtlamıştır. Maddi kaygı taşımaksızın bu alanda seçici olma anlayışını benimsediğinden  bazı suçlara ilişkin ceza davalarını prensip olarak üstlenmemeye gayret etmektedir.

Şimşek Hukuk Danışmanlık Ofisi çatısı altında ise değerli meslektaşları ile birlikte ; Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku ,Aile Hukuku, İcra İflas Hukuku,Basın Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku  alanlarında müvekkillerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Avukat Selihan Dicle ŞİMŞEK’E göre ;

“Avukatlık mesleğinin konusu ve muhatabı birebir insandır.Bu sebeple de bir avukatın kendisini yalnızca diploması,sertifikaları,ofisinin kaç oda olduğu,ofisinde kaç kişinin çalıştığı  ile tanıtması yeterli değildir.Kişinin lisans diploması ve edindiği ünvan gerçek kimliği değildir.Bunlar sadece yapabileceklerimizle varmak istediğimiz yerlerin kapısını açabilmede birer anahtar , insanlara ne verebileceğimizle ilgili tanımlamalardır.Gerçek kimliğimiz ise geçmişimiz ,tecrübelerimiz , karakterimiz , gerek mesleki gerek insani değer ve prensiplerimizdir. Asıl önemli olan da bunlarla, ismimizin önündeki ünvanlarımıza ne derece değer katabildiğimizdir.Yaptığımız işe inanmak,emek vermek,cesaret etmek , doğru zamanda doğru kararlar vermek ,sabretmek ; varmak istediğimiz noktaya bizleri bir süre sonra taşısa da ; daha ileriye gitmek ; hem kendimize hem de yaptığımız işe her geçen gün  daha fazla ne ekleyebildiğimizle alakalıdır.

Tüm ülkelerin “insanlık için adalet sınavında” sınıfta kaldığı günümüz dünyasında , özellikle geçmişte ülkemizde yaşanan adaletsizliklerden de ders alarak  “Yeni ve Güçlü Türkiye” yi  inşa etmeye emek veren , herkesle birlikte,  bu yolda gerek vatandaş gerekse bir adalet savunucusu olarak , bireysel katkısını her fırsatta sunmayı bir borç bilmekte ve bu bilinçle mesleğini ifa etmektedir.